Меню

Пільгове молодіжне кредитування в Україні

Зображення: Пільгове молодіжне кредитування в Україні

Всі погодяться, що кожній молодій сім'ї потрібно звити своє любовне гніздечко. Уряд нашої країни вирішив підтримати цю ідею, і погодився видавати пільгові кредити для молоді в Україні. Причому, для отримання кредиту не обов'язково перебувати в офіційних стосунках з іншою людиною. Подати заявку на молодіжний кредит може і самотня людина, за умови дотримання всіх критеріїв.

Отримати кредит стало
ще простіше
Заявка

Онлайн або по телефону

Оцінка

Об'єкта і документів

Договір

Узгодження і підписання

Отримання коштів
Подати заявку

Хто може подати заявку на молодіжний кредит?

Так як програма розрахована на молодь, подати заявку на кредит можуть молоді люди, які не досягли 35 річного віку. Це головна умова для отримання пільгового молодіжного кредиту. Не обов'язково мати сім'ю для потрапляння в цю програму, але якщо квартиру хоче отримати саме молода сім'я, то кожен її член має бути молодше 35-и років.

Задати своє питання

Не менш важливу роль відіграє платоспроможність потенційного позичальника. Видача кредитів регламентується Інструкцією «Про порядок визначення переваги в наданні пільгових довготермінових кредитів молодим сім'ям та одиноким молодим громадянам на будівництво (реконструкцію) і придбання житла». У ній вказано, що після погашення заборгованості на кожного члена сім'ї дохід повинен скласти не менше трьох прожиткових мінімумів (виплати проводяться раз в квартал). Якщо низький дохід сім'ї не може гарантувати виконання цієї умови, то позичальники повинні знайти поручителя по кредиту. Цією особою може бути будь-який громадянин України зі стабільним доходом.

Дозвольте нагадати, в держбюджеті України на 2019 рік передбачено такий розмір прожиткового мінімуму:

 • з 1 липня 2019 року - 1 936 гривень;
 • з 1 грудня 2019 року - 2027 гривень.

Держава піклується про малозабезпечених громадян. Тому, для вступу в програму молодіжного кредитування позичальник повинен перебувати в незадовільних житлових умовах - стояти на квартирному обліку.

Як стати на квартирний облік?

Квартирний облік створений для того, щоб розуміти, скільки громадян потребують нового житла. Після постановки на облік кожен українець може претендувати на допомогу держави у вирішенні свого житлового питання. На квартирний облік може стати:

 • 1. Будь-хто, якщо він проживає в умовах, коли на члена сім'ї виділено менше 13,65 кв.м. (ця цифра встановлена Житловим кодексом України).
 • 2. Людина, що проживає в орендованому житлі або гуртожитку.
 • 3. Якщо житло не відповідає санітарним і технічним нормам.
 • 4. Громадяни з важкими формами хронічних захворювань та інваліди.
 • 5. Сім'ї, які проживають в одній кімнаті з іншою родиною, незалежно від відносин, статі і родинних зв'язків.

На квартирний облік стають в центрі надання адміністративних послуг: місцеві міськради і сільради. Довідка виготовляється безкоштовно.

Як стати в чергу за молодіжним кредитом?

Після постановки на квартирний облік позичальник повинен звернутися в Державний фонд сприяння молодіжному житловому будівництву та подати такі документи:

Задати своє питання

 • 1. Документ про перебування на квартирному обліку.
 • 2. Документ про склад сім'ї.
 • 3. Оригінали і копії документів всіх членів сім'ї.
 • 4. Довідки про доходи всіх працюючих членів сім'ї.
 • 5. Документи, що надають перевагу в черзі (спортивні здобутки, наукові ступені та інше).

Це базовий перелік документів, співробітники фонду можуть затребувати і інші документи при необхідності.

Як формується рейтинг учасників програми?

Після подачі документів Вам присвоять номер в черзі. Рейтинг учасників не залежить від дати подачі заявок, а формується в залежності від відповідних заслуг. Так, 8 балів дається молодим вченим і спортсменам. 9 балів учасник може отримати, якщо його вік наближається до 35 років. За очікування в черзі понад 10-ти років дається 7 балів. Право на першочергове отримання житла дає ще 10 балів. За кожну дитину учасники отримують бонусні бали. На сьогоднішній день лідер рейтингу в Києві має 40 балів.

Чому українці звертаються за молодіжними кредитами?

Ця програма пропонує пільгові умови кредиту:

 • Сім'я без дітей може отримати кредит під 3% річних.
 • Якщо в сім'ї одна дитина, то вони отримують безвідсотковий кредит.
 • Сім'я з двома дітьми отримує 25% знижки.
 • Сім'я з трьома дітьми отримує 50% знижки.

Гроші можна отримати на період до 30 років.

Мінуси програми молодіжного кредитування

Навіть якщо Вам зателефонують і скажуть, що підійшла Ваша черга і Вам схвалений кредит, Ви не зможете вибрати будь-яке житло. Держава не встановлює обмежень на вік нерухомості (позичальник може придбати як первинне, так і вторинне житло), але є вимоги до ціни за квадратний метр. У Києві за квадратний метр виплачують 13 047 грн., якщо ціна перевищує цю межу, то позичальник покриває різницю за свій рахунок.

Сім'я може отримати 21 кв.м. на людину + 20 кв.м. додатково на всіх. За кожен додатковий квадрат житлоплощі оплачується окремо. Співпрацювати можна тільки зі списком забудовників, яких запропонує Фонд.

Ще одним мінусом програми «Молодіжного кредитування» є погане фінансування. На сайті фонду вказано, що починаючи з 2015 року бюджет України більше не виділяє коштів для підтримки цієї програми. Всі кошти до Фонду надходять тільки з місцевих бюджетів, що вплинуло на кількість виданих квартир.

На сайті Фонду зазначено, що за весь час дії програми по Україні було видано всього 12 634 квартири (а це починаючи з 1998 року). Останні роки в Україні видається близько 300 квартир щорічно, це при тому, що в черзі чекає понад 6500 українців. Імовірність отримати житло мізерна. Багато хто чекає вже більше 10-ти років.

Кредит під заставу нерухомості

Кредит під заставу нерухомості

 • Сума позики від 50 000 до 15 000 000 гривень
 • Ставка по кредиту всього 1,5% в місяць
 • Термін прийняття рішення протягом 9 хвилин
 • Видаємо до 80% від ринкової вартості застави
 • Термін кредитування від 3 до 60 місяців

Подати заявку

Альтернатива кредиту для молоді

Якщо Ви не хочете чекати, то можете отримати кредит за 2 дні. Задумайтесь, може вигідніше виплачувати платежі по кредиту і через кілька років напевно отримати власне житло, ніж бездумно чекати і в цей час платити за оренду стороннім або мучитися в неякісному житлі.

Кредит за 2 дні можна отримати в компанії «Банкнота». Взяти гроші під заставу нерухомості може кожен і з мінімальним пакетом документів. Не потрібно надавати довідку про доходи. Позичальник може вибрати будь-яке житло на свій смак.

Розрахувати платіж
Необхідна
сума
Термін
кредитування*
Застава
Квартира
Будинок
Нежитлове приміщення
Земельна ділянка
Автомобіль

Термін кредитування: від 3 до 60 місяців
Максимальна річна ставка: 24%

45000

грн

платіж в місяць

540000

грн

всього за 12 міс

Ставка по заставному кредиту складе від 1,5% на місяць. Позичальник отримує до 80% від ціни нерухомості. Кредит для молоді отримати дуже просто, достатньо бути старше 18-ти років. Позика видається з будь-якою кредитною історією позичальника. Більше інформації за пільговими молодіжними кредитами Ви отримаєте у співробітників компанії «Банкнота» після подачі заявки на сайті або по одному з вказаних телефонів.

Banknota
Матеріал підготував: