Як заморозити кредит в банку?

Позика являється досить популярним кредитним продуктом і майже кожна сучасна людина хоча б раз у житті зверталася в банк або мікрофінансову організацію, щоб її отримати. Кредитування є абсолютною нормою в 2020 році, і застарілі стереотипи про вічні борги йдуть на другий план. Однак, існують ситуації, коли для позичальника чергова виплата по кредиту стає серйозною проблемою. Прекрасним прикладом є період карантину 2020 року, пов'язаний з пандемією коронавірусу. Карантинні заходи викликали серйозний фінансовий занепад більшості сфер бізнесу, державних підприємств і інших структур. Багато підприємців стали заручниками кредитів у банку, і з кожним новим місяцем їх боргові зобов'язання ростуть. У цій статті розглянемо варіанти, коли позичальник може тимчасово заморозити кредит в банку, а також альтернативні методи вирішення даної проблеми за допомогою послуг приватної фінансової компанії «Банкнота».
Що таке заморозка кредиту в банку?
Особливістю кредитування є зобов'язання позичальника здійснювати щомісячний платіж, відповідно до кредитного договору. Відмова від своєчасного внесення чергового платежу загрожує позичальникові не тільки штрафом від банку, а і погіршенням кредитної історії та кредитного рейтингу, що може спричинити серйозні проблеми з отриманням позики в майбутньому. Згідно з українським законодавством, кожен позичальник має право подати заявку в банк, щоб заморозити кредит.
У фінансовій сфері дана процедура називається "кредитні канікули". Відповідь банку залежить від багатьох факторів, таких як: позитивна кредитна історія і рейтинг, регламент банку, сумлінність кредитора та інших.
Хочемо зазначити, що наступні документи відіграють важливу роль, при подачі заявки на заморозку кредиту:
- Довідка про скорочення доходів;
- Довідка про захворювання з тимчасовою або повною втратою працездатності;
- Форс-мажорні обставини (нещасні випадки, катаклізми, пожежі і т.д.);
- Додаткові документи на вимогу (трудова книжка, медична книжка, довідка зі служби зайнятості).
Відстрочка виплат по кредиту може бути декількох типів:
- Повна відстрочка - звільнення від сплати тіла кредиту і відсоткової ставки на певний термін;
- Часткова відстрочка - позичальник виплачує тільки щомісячний відсоток;
- Перерахунок кредиту - зміна валюти кредиту та інших показників.
В Україні офіційно можна заморозити кредит в банку на термін від 1 до 6 місяців. Але банки, найчастіше, виконують заморозку кредиту на термін в пару місяців, не більше.
Організації, які допомагають заморозити кредит в банку
На сьогоднішній день в Україні існує безліч приватних юридичних компаній, які займаються заморожуванням кредитів. У певній кількості випадків спільними зусиллями позичальника і юристів вдається домогтися позитивного результату.
Перелік документів, який рекомендується надати в банк, при оформленні відстрочки з виплати кредиту:
- Кредитний договір;
- Іпотечний договір;
- Договір поруки;
- Графік погашення заборгованості по кредиту;
- Копії матеріалів судових справ з банком;
- Виписка з банківських рахунків, тощо.
Незважаючи на численні обіцянки юридичних компаній отримати гарантований результат за максимально короткий термін, даний метод заморозки кредиту має цілий ряд недоліків:
- Висока вартість послуг - під час дефіциту грошових коштів вам доведеться заплатити чималу суму за роботу юриста;
- Відсутність гарантії результату - кредитні договори банківських структур продумані до найдрібніших подробиць, банк завжди має перевагу перед позичальником в юридичному плані;
- Втрачений час - поки ви будете брати участь в судових справах, втратите ще більше грошей.
Альтернатива заморозки кредиту в банку
Якщо у вас виникли проблеми з виплатою кредиту в банку, ми пропонуємо максимально вигідні умови для отримання термінового кредиту в нашій компанії. Вам не знадобиться довідка про доходи та інші додаткові документи. Ми надаємо позики з будь-кредитною історією. Ставка по кредитах під заставу нерухомості - 1,5% на місяць!
При необхідності, ми даємо відстрочку з виплати кредиту, при цьому не накладаємо жодних штрафів. Компанія «Банкнота» піклується про фінансове благополуччя своїх клієнтів. Зверніться до менеджера компанії на сайті або по телефону, щоб отримати будь-яку додаткову інформацію.
